Ebooky zabíjajú knihy... nemyslím si

Starostlivosť o knihy, zberateľské perličky a zaujimavosti ...

Ebooky zabíjajú knihy... nemyslím si

Poslaťod Corso » Štv Máj 31, 2012 12:12 pm

Neodolal som, kúpil som si tablet. Okamžite prvé bolo že som sa snažil spojazdniť otváranie všetkých možných formátov. Som spokojný, na nete nájdem knihy ktoré už dávno nie sú v obehu. Stále kupujem aj papierové knihy, stále behám do knižnice, stále do antikvariátu. Pre mňa je to "rozšírenie možností". Autorské práva a etika.... uznávam, nie ideálne, ale naštastie sa aj v tomto knihkupectvá zlepšujú a konečne sa hýbu trhy s ebookmi.
Ebooky využívam už roky, len doteraz som buď sliepňal na monitor, alebo všetko tlačil laserovkou na paper a daval do hrebeňa alebo zoštikaval na V1. Toto je len ďalší krok v mojej evolúcii. Prisahám že neskončím TEXT TO SPEECH. Čítam poctivo sám. :mrgreen:
Čítanie je mystérium.
Obrázok užívateľa
Corso
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Ned Apr 02, 2006 12:58 pm

Re: Ebooky zabíjajú knihy... nemyslím si

Poslaťod ivomb » Str Okt 10, 2012 9:31 pm

Už som mal to nutkanie kúpiť si čítačku, po jej vyskúšaní ma to nadšenie akosi prešlo. Asi som príliš zaťažený na klasiku - knihu ako takú. Avšak na druhej strane i čítať e-knihu je lepšie, ako pasívne driemanie pred obrazovkou...
ivomb
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Str Okt 10, 2012 8:23 pm

Re: Ebooky zabíjajú knihy... nemyslím si

Poslaťod alenkalienka » Uto Máj 21, 2013 2:50 pm

máte pravdu obaja... :D ja som zdedila po babke obrovsku knižnicu a nevedela čo s ňou, kedže môj mini bytík ani zdaleka nestačí mne a nieto ešte knihám... nechala som si ich naskenovať u http://www.super-digitalizacia.sk/digitalizacia/ a knihy dala do knižnice....mám pokoj a čisté svedomie :)
alenkalienka
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Mar 05, 2013 12:52 pm

Re: Ebooky zabíjajú knihy... nemyslím si

Poslaťod JarmilaKovacova » Uto Dec 16, 2014 9:15 pm

Ano suhlasiiiiiiiiiiiim! :wink:
JarmilaKovacova
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Dec 16, 2014 9:12 pm


Späť na Inak o knihách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron