Uskladnenie kníh alebo... keď to inak nejde

Starostlivosť o knihy, zberateľské perličky a zaujimavosti ...

Uskladnenie kníh alebo... keď to inak nejde

Poslaťod Corso » Štv Okt 28, 2010 2:57 pm

No, skúsim nadhodiť túto tému. Otázka znie nasledovne. Ako sa postarať o knihy, keď ich proste musíme uskladniť či vyskladniť z bytu kde majú pomerne ideálne podmienky, na povalu. V najhoršom prípade niekde do suterénu pivnice či podobne... k babke do stodoly na vidieku? Viem že je to barbarské a ku knihám sa normálny človek tak nechová. Ale niekedy sa nedá inak a vy to určite poznáte sami. Takže otváram diskusiu, ako je to u vás, aké máte skúsenosti, ako rapidne klesá životnosť týchto kníh a ako tomu zabraňovať. Akými metódami, spôsobmi, trikmi. :?: :?: :?:
Čítanie je mystérium.
Obrázok užívateľa
Corso
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Ned Apr 02, 2006 12:58 pm

Re: Uskladnenie kníh alebo... keď to inak nejde

Poslaťod Corso » Štv Máj 31, 2012 12:02 pm

Keďže nikto nič, prispejem zase ja. Po určitých priestorových problémoch som začal pred rokmi presúvať knihy na povalu pod strechu. Výkyvy teploty, vlhko, sucho, leto zima. Spočiatku do kovových montovaných políc. Prekrýté igelitom. Nic moc. Uznávam.
V súčastnosti to riešim balením do krabíc. Knihy po pár kusov balené do igelitových samozatváracích sáčkov z papiernictva. Kupujem tie väčšie, aspoň 30X40cm. Tak som to začal robiť pri časopisoch a teraz tak zatváram pre istotu všetko. Vlhkosť a hmyz, roztoče vyriešené. Krabice vystielam polystyrénom menšej hrúbky, mám pár balíkov po zateplovaní. Teplotné výkyvy ako tak vyriešené. Knihy pre istotu pofotené, kde čo je, takže nebehám prehadzovat balíky, idem na istotu keď niečo hladám.
Viem, nie je to ideálne, nie je to knihám dôstojné, ale tento problém som nemal len ja, ja to aspoň riešim. :mrgreen:
Čítanie je mystérium.
Obrázok užívateľa
Corso
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Ned Apr 02, 2006 12:58 pm

Re: Uskladnenie kníh alebo... keď to inak nejde

Poslaťod alenkalienka » Uto Máj 21, 2013 2:42 pm

Corso píše:No, skúsim nadhodiť túto tému. Otázka znie nasledovne. Ako sa postarať o knihy, keď ich proste musíme uskladniť či vyskladniť z bytu kde majú pomerne ideálne podmienky, na povalu. V najhoršom prípade niekde do suterénu pivnice či podobne... k babke do stodoly na vidieku? Viem že je to barbarské a ku knihám sa normálny človek tak nechová. Ale niekedy sa nedá inak a vy to určite poznáte sami. Takže otváram diskusiu, ako je to u vás, aké máte skúsenosti, ako rapidne klesá životnosť týchto kníh a ako tomu zabraňovať. Akými metódami, spôsobmi, trikmi. :?: :?: :?:



na povalu nie! to ich rovno spáľ! ... navrhujem ti, aby si so situáciou trošku vyšpekulovala... kihy sú vzácnosť, ktorá síce zavadzá, no nevyhadzuje sa.... sprav nasledovné (ako ja pred časom ;) )...knižôčky som si najprv nechala zdigitalizovať (http://www.super-digitalizacia.sk/digitalizacia/) a potom som ich všetky venovala do knižnice.... teraz mám doma USB s knižkami, v knižnici voľný vstup a pokoj na duši... ;)
alenkalienka
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Mar 05, 2013 12:52 pm

Re: Uskladnenie kníh alebo... keď to inak nejde

Poslaťod Corso » Uto Máj 21, 2013 8:05 pm

Kedze sa digitalizaciou a tvorbou ebookov zaoberam, zaujimalo by ma kolko by u tej tvojej firmy stalo zdigitalizovanie mojich asi 800 knih z povaly. A ako by som to tej firme prepravoval. Boli by nadseni. :wink:
Čítanie je mystérium.
Obrázok užívateľa
Corso
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Ned Apr 02, 2006 12:58 pm


Späť na Inak o knihách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron