a aby reč nestála

prosím prispievateľov aby toto fórum NEVYUŽÍVALI len antikvariátnici ... ďakujem :-)

a aby reč nestála

Poslaťod colombo » Štv Feb 26, 2004 8:46 pm

niektorí z nás, ktorí máme antikvariát na krku, sledujeme našich kolegov na slovensku, v čechách i vo svete; pokiaľ to môžem posúdiť, slovenské antikvariáty sú na tom jednoducho zle; je ich málo, občas sa dokonca zdá, že vymierajú; ponúkajú, napr. v porovnaní s okolím (česko, rakúsko, maďarsko,...) veľa nekvalitnej literatúry, sú na zlých miestach, v nevyhovujúcich priestoroch, atď; slovenský antikvariátny trh je vpodstate absurdný pojem; veľa ľudí si antikvariát mýli s knižnicou alebo starožitníctvom; ale napriek tomu je vidieť v poslednom čase aj akési oživenie; vznikajú nové virtuálne aj kamenné antikvariáty alebo aspoň obchody, kde sa nájde aj pár políc s použitými knihami a hoci im šéfujú ľudia, ktorí sú skôr nadšenci ako odborníci, záujem zákazníkov ukazuje, že to nie je až také beznádejné; ďalšia pozitívna vec je, že slovenskí antikvárnici, najmä tí "kamenní" sú kolegiálni, keďže si prakticky nemajú ako konkurovať; moja predstava o tomto fóre je zatiaľ trochu neujasnená, ale určite by som sa tu napríklad rád dozvedel, čo si myslia zákazníci o slovenských antikvariátoch, kde objavili nový bazár, ktorí predáva knihy (ako ja minulý týždeň v považskej bystrici),...; neviem, či som zvedavý na nejaké urazené nadávanie, keď niekomu pred nosom iný zákazník vyfúkne knihu, nad ktorou dlho váhal a pod.; tým nechcem povedať, že kritika je zakázaná; no aj keď je internet miesto, kde si veľa ľudí "otvorí hubu" len preto, že to nemusí niekomu povedať do očí, očakávam serióznu a konrétnu kritiku; takže tak
colombo
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Štv Feb 26, 2004 7:54 pm
Bydlisko: trenčín

First

Poslaťod Slimák » Pia Feb 27, 2004 8:10 am

Zdravím kolegu Colomba a prihlasujem sa do fóra o knihách a antikvariátoch...
Slimák
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Feb 27, 2004 8:07 am
Bydlisko: Bratislava

vitajte, kolega

Poslaťod colombo » Pia Feb 27, 2004 3:38 pm

kto bude dalsi? a kto sa tu vyjadri?
colombo
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Štv Feb 26, 2004 7:54 pm
Bydlisko: trenčín

Poslaťod rebel » Sob Dec 25, 2004 2:57 pm

Najst dobry antikvariat je fakt dost tazke,aspon pre mna.Kupujem nielen knihy ale aj litografie.Mam rad knihy s rozpravkovou tematikou,alebo cestopisne s dobovym opisom sposobu zivota inych narodov.No rad by som precital aj nieco zo slovenskej minulosti.Na to je dobra Caplovicova kniznica v Dolnom Kubine,tam vas vsak stale nasrata spravkyna nepusti lebo nemate take a take povolenie.V Steinerovi obcas nieco maju,ale skutocne mi obcas vadia maniere dam ktore vytrhavaju far.prilohy a samostatne ich predavaju.Vrchol bol ked som kupoval subor litografii vysklbnutych z istej encykl. a chceli mi predat aj dost poskodeny kus za rovnaku cenu "ved si to dokreslite".Ale chodievam do Trnavy kde je docela dobry ale maly antikvariat,raz za cas tam mavaju zaujmave veci...
rebel
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob Dec 25, 2004 2:31 pm
Bydlisko: Bratislava

litografie

Poslaťod colombo » Pon Dec 27, 2004 8:50 pm

no to mas tazke; podla mna niektori slovenski kolegovia nevedia ako litografiu odlisit od hlbkotlace; u steinerky samozrejme vedia; ale steinerova je ... mimo hodnotenia; ja by som naprklad nezrusil knihu, ak tam jedna chyba, ale tam kde ich chyba polovica a este k tomu aj cast stran - asi by som sa nerozpakoval; tam, kde je to komplet by som sa bal, ze mi odpadne ruka, takze to nerobim; problem je v tom, ze veci s litografiami je relativne malo; a mozno zistis, ze niektore litografie sa predavaju vysklubnute aj na renomovanych aukciach; napr. v new yourku sa niektore veci z audubona (vyd. pred rokom 1840) predavaju (kus) za desatnasobok kompletu z roku 1844; vies si predstavit, ze by si zacvakal 30 milionov dolarov za komplet z roku 1838; asi radsej obetujes pol miliona ) v dolaroch) za jeden vysklbok; ale to je samozrejme extrem;
colombo
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Štv Feb 26, 2004 7:54 pm
Bydlisko: trenčín

Poslaťod rebel » Uto Jan 11, 2005 8:55 pm

Asi som precitlively :shock: Neva.Rad by som dostal tip na dobry antik,hocikde na Slov. aby som si rozsiril zbierku. :lol:
rebel
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob Dec 25, 2004 2:31 pm
Bydlisko: Bratislava

tip

Poslaťod colombo » Str Jan 12, 2005 11:39 am

dobry antikvariat je ten, do ktoreho prides a oni zrovna nieco take vylozili; inak je to s nami bieda
colombo
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Štv Feb 26, 2004 7:54 pm
Bydlisko: trenčín

Poslaťod rebel » Ned Jan 30, 2005 3:35 pm

Pozrel som adresy co tu su,tak idem na cestu okolo slov. antikvariatov,dam Vam vsetkym vediet ako to vlasne je.Myslim ponuku a pristup.Uz sa tesim :wink:
rebel
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob Dec 25, 2004 2:31 pm
Bydlisko: Bratislava

ja som len zakaznicka :-)

Poslaťod iNes » Uto Apr 19, 2005 10:36 am

ahoj colombo
ak som to spravne si pochopila, si z Trencina a mas antikvariat. Ak je to ten na Mierovom namesti (o inom ani neviem), tak som tvoja vdacna zakaznicka... chodim tam uz asi polroka, vzdy ked mam trochu casu a len malo kedy sa mi stane, ze odidem s prazdnymi rukami... som ten typ, co sa mota medzi polickami a v rukach zmoli 2-3 knihy a neviem, sa rozhodnut, ktoru si mam od radosti, ze som ju konecne nasla, kupit. Tak dik, ze si mozem doma konecne vytvorit vlastnu kniznicu z knih, ktore su mojmu srdcu blizke... a co je hlavne, za rozumnu cenu.
iNes
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Apr 19, 2005 9:32 am

ines

Poslaťod colombo (neprihlaseny) » Uto Apr 26, 2005 2:05 pm

take odozvy vzdy potesia; dakujeme
colombo (neprihlaseny)
 

aj ja sa pripájam....

Poslaťod Miloš » Str Mar 08, 2006 12:53 am

zdravím moderátora - colomba
Pred pár mesiacmi som sa pokúsil otvoriť kamenný antikvariát ako nadšenec a som teda medzi antikvariátnikmi nováčik.
Som veľmi potešený touto stránkou a možnosťou nadviazať kontakty aj s inými, ak môžem povedať, kolegami. Tu som sa dozvedel že ste z Trenčína. Ak budem mať cestu, rád by som váš antikvariát navštívil. Rád by som sa niečo dozvedel o možnosti spolupráce medzi antikvariátmi.

Vďaka, teším sa a zdravím.
Miloš
/antikvariatpe@stonline.sk/
:)
Miloš
 

Re: aj ja sa pripájam....

Poslaťod Hosť » Sob Apr 29, 2006 8:41 pm

Miloš píše:zdravím moderátora - colomba
Pred pár mesiacmi som sa pokúsil otvoriť kamenný antikvariát ako nadšenec a som teda medzi antikvariátnikmi nováčik.
Som veľmi potešený touto stránkou a možnosťou nadviazať kontakty aj s inými, ak môžem povedať, kolegami. Tu som sa dozvedel že ste z Trenčína. Ak budem mať cestu, rád by som váš antikvariát navštívil. Rád by som sa niečo dozvedel o možnosti spolupráce medzi antikvariátmi.

Vďaka, teším sa a zdravím.
Miloš
/antikvariatpe@stonline.sk/
:)


KDE je ten Vas antikvariat? rad sa tam pojdem pozriet!!!!
Hosť
 

trenciansky antikvariat

Poslaťod colombo (neprihlaseny) » Pon Máj 01, 2006 1:55 pm

zakladne info spolu s adresou je na http://www.tnantik.sk ; keby cosi, staci zavolat (aj telefon tam je)
colombo (neprihlaseny)
 

Re: aj ja sa pripájam....

Poslaťod Hosť » Str Máj 10, 2006 5:21 am

Anonymous píše:
Miloš píše:zdravím moderátora - colomba
Pred pár mesiacmi som sa pokúsil otvoriť kamenný antikvariát ako nadšenec a som teda medzi antikvariátnikmi nováčik.
Som veľmi potešený touto stránkou a možnosťou nadviazať kontakty aj s inými, ak môžem povedať, kolegami. Tu som sa dozvedel že ste z Trenčína. Ak budem mať cestu, rád by som váš antikvariát navštívil. Rád by som sa niečo dozvedel o možnosti spolupráce medzi antikvariátmi.

Vďaka, teším sa a zdravím.
Miloš
/antikvariatpe@stonline.sk/
:)


KDE je ten Vas antikvariat? rad sa tam pojdem pozriet!!!!


za mestským úradom v dome služieb ALFA - presný popis je v rubrike kamenné antikvariáty. :D
Hosť
 


Späť na Skupina šialencov :-)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron