Rebríček TOP 5 najčítanejších kníh.

prosím prispievateľov aby toto fórum NEVYUŽÍVALI len antikvariátnici ... ďakujem :-)

Rebríček TOP 5 najčítanejších kníh.

Poslaťod sukrn » Sob Apr 21, 2007 1:57 pm

Tak ma napadlo urobiť taký malý prieskum.

Napíšte zoznam Vašich najobľúbenejších kníh, t.j. kníh, ktoré v žiadnom prípade nesmú chýbať vo vašej osobnej knižnici.

Som naozaj zvedavá, ktoré knihy sa v súčastnosti objavia medzi favoritmi. Takže píšte a podeľte sa s nami o vaše názory! :wink:
sukrn
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Ned Nov 05, 2006 10:10 am

Môj osobný rebríček.

Poslaťod sukrn » Sob Apr 21, 2007 2:02 pm

Takže tu je môj aktuálny zoznam top 5 :lol:

1. TO (od Stephena Kinga)
2. Upálená zaživa (Souad)
3. Biela Masajka (Corinne Hofmann)
4. Poslové světla (Doreen Virtue)
5. Rozhovory s anjelmi o zmysle života (Alexa Krieleová)
sukrn
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Ned Nov 05, 2006 10:10 am

Poslaťod Phersu » Ned Apr 22, 2007 1:38 pm

To je hodne ťažké vybrať ich iba 5.

Dostojevskij - Zločin a trest
Umberto Eco - Meno Ruže
J.R.R. Tolkien - Pán Prsteňov
Shakespeare - Všetko od neho
Irving Stone - Agónia a Extáza
Phersu
Aktívny začiatočník
Aktívny začiatočník
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Aug 09, 2006 1:27 pm

Poslaťod sukrn » Pia Máj 18, 2007 2:38 pm

Ale ľudia, však s nami komunikujte. Nezdráhajte sa prezradiť Vaše najobľúbenejšie knihy... Som veľmi zvedavá, čo čítate najradšej. No tak, do toho!!! :idea:
sukrn
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Ned Nov 05, 2006 10:10 am

TOP 5 je málo

Poslaťod Corso » Sob Máj 26, 2007 8:38 am

rozšírte to aspoň na TOP 15, potom sa možno oplatí porozmýšľať, či to je pre tých čo menej čítajú? Žartujem :D
Obrázok užívateľa
Corso
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Ned Apr 02, 2006 12:58 pm

Vazeni

Poslaťod colombo » Ned Máj 27, 2007 9:58 pm

nechcem vam kazit tento neproduktivny pokec, ale toto forum je O KNIHACH, NIE O DIELACH; vsetci, ktori nepochopili tento rozdiel su jednou z hlavnych pricin, preco na slovensku nie su uz takmer ziadne antikvariaty
colombo
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Štv Feb 26, 2004 7:54 pm
Bydlisko: trenčín

Poslaťod Phersu » Pon Máj 28, 2007 4:03 pm

Tak prepáčte vaše ctené antikváriátnictvo, že sme tu napísali.
A neviem či to je až tak neproduktivné, keď tu niekto napíše svoje obľubéne a niekto si to prezrie : Aha to som ešte nečítal to si musím kúpiť a prečítať to môže byť dobré.
A neviem či z hlavných príčin je to že ľudia si mýlia knihy s dielami, skôr že ľudia málo čítajú majú televízor internet a nekupujú knihy
Ešte ráz nám prepáčte za našu opovážlivosť
Phersu
Aktívny začiatočník
Aktívny začiatočník
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Aug 09, 2006 1:27 pm

aaa... pan zakaznik

Poslaťod colombo » Uto Máj 29, 2007 6:49 am

mna zaujima, top 5 NAJKRAJSICH knih, ktore niekto videl; ide totiz o to, ze ak k tomu ludia pristupuju ako k cedeckam a do antikvariatu chodia nielen vtedy, ked to nemozu zohnat, ale HLAVNE, ze je to tam lacnejsie; no, a je jasne, ze knihy nie su teple rozky a ja si nemozem objednat za paletu shakespearov, ktore by sa okamzite rozchytali; a tak predavame knihy, ktore stoja od 60-100 korun a kedze to nefunguje ako s cinskymi obchodmi, pomaly zarabame menej a menej; vkus nasich zakaznikov je len citatelsky, o formalnu stranku veci sa nikto nezaujima, ludia bezne vyhodia vynikajuci titul, lebo je brozovany a nam prinesu angeliku a tak; a potom maju vsetci slovakov za najvacsich hlupakov, lebo si vobec nevazia kulturne dedicstvo... no fakt; ale nevadi! hlavne, ze radi citame! ved co, ked nabuduce skonci dalsi antikvariat, my sa presunieme do kniznice; aspon usetrime! UZ CHAPES?
colombo
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Štv Feb 26, 2004 7:54 pm
Bydlisko: trenčín

Re: Vazeni

Poslaťod sukrn » Uto Máj 29, 2007 3:35 pm

colombo píše:nechcem vam kazit tento neproduktivny pokec, ale toto forum je O KNIHACH, NIE O DIELACH; vsetci, ktori nepochopili tento rozdiel su jednou z hlavnych pricin, preco na slovensku nie su uz takmer ziadne antikvariaty


Colombo, to som nepochopila. Prečo by každý pokec vždy musel byť produktívny, resp. ako reklama na predaj alebo ako si to už myslel. Jednoducho je toto fórum o knihách, takže si nemyslím, že môj prieskum je odveci. Veď ak by mi niekto napísal, že je výborný nejaký konkrétny antikvariátový titul, tak nikde nie je napísané, že si ho do toho antikvariátu nepôjdem kúpiť!! Milujem knihy a kupujem ich všade. Nemyslím si, že by som touto debatou nejako uškodila fóru alebo Vám, a ak predsalen máte ten pocit, prepáčte, ospravedlňujem sa. Bola to čisto nevinná myšlienka, a myslím, že originálna.
:idea:
sukrn
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Ned Nov 05, 2006 10:10 am

názor možno od veci

Poslaťod Corso » Uto Máj 29, 2007 3:45 pm

Ja to osobne vidím takto. Opravte ma ak sa mýlim. Na Slovensku to bude mať antikvariátnik vždy ťažké. Hlavne ak si pod tým predstavujeme len zber nepotrebných kníh od nečitateľov a čakanie na čitateľa ktorý niečo najde. Ešte to tak robiť ako "pridruženú výrobu" k nejakej inej aktivite, ale čakať zisk... pri cenách nájomného, daniach? Hlboko si antikvariátnikov vážim, pretože je to skoro poslanie, nie povolanie. A rád blúdim po policiach plných kníh. Milujem objavovanie. A je to iné kafe, natrafiť na dlho hľadanú knihu v antikvariáte, a iné je objednať si niečo po nete. A len čakať.
To už skoro čítanie ani nie je dôležité. Skoro všetko čo si donesiem z antikvariátu už mám aj tak dávno prečítané. Nenakupujem pretože je to lacnejšie, kupujem pretože mám majetnícke chute a obľúbené knihy proste chcem mať doma.
Obrázok užívateľa
Corso
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Ned Apr 02, 2006 12:58 pm

hura!

Poslaťod colombo » Štv Máj 31, 2007 5:00 pm

konecne nejaka diskusia
colombo
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Štv Feb 26, 2004 7:54 pm
Bydlisko: trenčín

Re: Vazeni

Poslaťod colombo » Štv Máj 31, 2007 5:12 pm

sukrn píše:Colombo, to som nepochopila.
:idea:

atd.
jedno po druhom: kazda debata nemusi byt produktivna; na reklamu som nemyslel vobec; ide o to, ze vytipovavanie diel nie je vobec originalny napad (sorry), ale kukni sa zbezne po webe po vselijakych forach, ale ja nejakych vylozene komercnych strankach (hlavne knihkupeckych, ale aj antikvarnych) alebo na portaloch medii (napr. sme); a spravne hovoris, ze toto je forum o knihach; a opakujem O KNIHACH (to je taky ten trojrozmerny objekt, ktory ma stranky a vazbu a pismenka a obrazky), OBSAH TEXTU JE DRUHORADY; existuju rozne formy (napr. e-texty, audioverzie) ale tie mna absolutne nezaujimaju; a preto tvoja anketa nie je len o knihach, ale o dielach (opakujem sa, viem); UZ CHAPES? nie? priklad: ktore vydanie slovenskycvh a ceskych verneoviek sa vam najviac paci? toto je o knihach! (a originalne) a relevantne na burzaKNIH.sk a pre antikvarnikov; ide aj o to, ze ankety o dielach su vsade a vacsinou z nich vypadavcaju veci, ktore aj tak berieme, ale stretavame ich tak malo, ze by nas nikdy v zivote neuzivili; ale to je uz trochu inde
colombo
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Štv Feb 26, 2004 7:54 pm
Bydlisko: trenčín

moje obľubene KNIHY

Poslaťod Corso » Pon Jún 04, 2007 6:45 pm

Ja mám rád knihy obdobie povojnové, tak do roku 1970. Nie sú to mnohokrát prvé vydania ale zvačša prvé kvalitné preklady, prvý krát sa hlavne knihám pre deti a mládež, dobrodružnej literatúre venoval kvalitný formát. Ked chytím do ruky napr Cervantesa od SNDK, Tajomný ostrov, Toma Sawyera, Guliverove cesty... to sú pekné knihy.
Po tomto období nastala masová lacnejšia výroba, a tie nevkusné laminované väzby. Knihy povojnového obdobia vychádzali v nižších nákladoch, tak do 12000 ks, mnohokrát len 5000, a robili sa dotlače ktoré boli oproti predošlému vydaniu odlišné napr sadzbou. To je pre mňa pekné obdobie. Taká romantika.

Niekedyy tie knihy len tak beriem do rúk a pohládzam.... ešte majú dušu, nabrali ju vekom.
Obrázok užívateľa
Corso
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Ned Apr 02, 2006 12:58 pm

Poslaťod Phersu » Pon Jún 04, 2007 6:51 pm

Ja mám rád všetky knihy všetky vydania minule som bol v antiku a kupil som niečo a doma som si rozčítal fausta a zrazu prehrniem list a tam zviazaný prameň vlasov, asi patrila nejakému zaľúbencovi tak som to tam nechal, proste to patrí k tej knihe tak to tam musí ostať.
Phersu
Aktívny začiatočník
Aktívny začiatočník
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Aug 09, 2006 1:27 pm

ad: predchadzajuce 2 prispevky

Poslaťod colombo » Uto Jún 12, 2007 3:39 pm

to co povedali corso aj phersu su dalsie aspekty; je sice fajn, ze ludia maju vztah k dielam, ale maju vztah aj ku kniham, ako nositelom textu? ale naucili by sa... stacilo by na chvilu vypnut elektriku :)
colombo
Budúci pokročilý
Budúci pokročilý
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Štv Feb 26, 2004 7:54 pm
Bydlisko: trenčín

Ďalší

Späť na Skupina šialencov :-)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron